Czym się kierować kupując meble?

Meble powinny być estetyczne, wykonane z trwałych materiałów, które łatwo pielęgnować. Do tego jeśli są wygodne i funkcjonalne, to znaczy, że trafiliśmy na idealny model. Pamiętajmy, że charakterystyczny mebel o tapicerce w intensywnych barwach lub o mocnym wzorze szybko nam się opatrzy. Jeśli mamy kilka pokoi i możemy pozwolić sobie na korzystanie z nich w różnym czasie i do różnych celów, to zakup mebli jest zadaniem dużo prostszym.

Meble dostosowane do charakteru wnętrza

Dobieramy zestaw do charakteru pokoju: meble gabinetowe do pokoju do pracy, sypialnia z ogromnym łożem, przestronną szafą i nocnymi szafkami, a do salonu narożnik lub kanapa i dwa fotele, przy czym jeden z nich może być bujany.

Gorzej jeśli musimy się zmieścić z tymi samymi potrzebami na dużo mniejszej powierzchni. Wtedy funkcjonalność mebla wychyla się przed estetykę, a wszelkie praktyczne rozwiązania kombi są bardzo pożądane. Jeśli mamy taką możliwość, dobrze jest jak najwięcej mebli wykonać na zamówienie i dopasować je do wszystkich zakamarków mieszkania, by nie pozostawić niewykorzystanej, trudno dostępnej powierzchni.

Meble do małych mieszkań muszą też zajmować mało miejsca. Rozkładana ława, do tego z szufladami, szafa z przesuwanymi drzwiami, składane krzesła, czy tapczan schowany w ścianę lub podwieszany i opuszczany na noc, to praktyczne rozwiązania z wyobraźnią. Wiele możliwości, wiele pomysłów dostosowanych do zasobności portfela gospodarza.

Małe wnętrze to wyzwanie

Zaprojektowanie i wybór mebli do wnętrza o małej powierzchni, wymaga pomysłowości i sprytu lub doświadczenia fachowca. Niewielki metraż nie pozwala na posiadanie każdego mebla, jaki jest potrzebny. Dlatego tak bardzo liczy się funkcjonalność.

Na małej powierzchni pożyteczne i mile widziane są wszelkiego rodzaju schowki, kombinacje funkcji i wielowariantowość różnych sprzętów. Wbrew pozorom ważna jest też kolorystyka. Ciemne meble będą bardziej przytłaczające w małych pomieszczeniach. Jasne, zharmonizowane z barwą ścian meble sprawią, że mieszkanie stanie się przytulne i miłe. Przecież we własnych czterech kątach chcemy czuć się swobodnie i zrelaksowani.

małe mieszkanie małe wnętrza jakie meble dobór mebli

Skomentuj! Bądź pierwszy!