Odświeżamy balkon na wiosnę

Wiosna budzi w nas chęć odświeżenia otoczenia. Promienie słoneczne obnażają wszelkie niedoskonałości. Rozglądamy się wokół…hm…

Co by tu zmienić?

Podłoga na balkonie wykłada płytami ceramicznymi jest w dobrym stanie. Choć ta sama od lat, to jednak wymiana nie ma sensu, przecież płytki nie są zniszczone, jedynie się opatrzyły. Poza tym remont wiąże się z kosztami i totalnym bałaganem. Ale gdyby tak przykryć ją bambusowym dywanem (dostępne w supermarketach budowlanych i w hipermarketach na dziale ogrodniczym), to balkon zyskałby na wyglądzie. Naturalny wygląd dywanika sprawi, że balkon stanie się przytulniejszy, naprawdę niewielkim kosztem.

Dywan zwinięty na zimę i schowany w piwnicy może nam posłużyć niejeden sezon. Dodatkowo możemy postawić zbitą z desek skrzynię, którą przykryjemy narzutą lub przymocujemy wiązaniami poduchy i gotowe. Jeśli chcemy bardziej pójść w koszty, to warto odświeżyć ściany balkonu. Można to zrobić nie tylko malując je na nowy kolor. Obicie ścian gotowymi pergolami lub przymocowanie do ściany desek pomalowanych bejcą na ciepły rdzawo-brązowy kolor sprawi, że zyskamy nie tylko nowy wystrój balkonu, ale nowe pomieszczenie, gdzie przyjemnie będzie posiedzieć popołudniami z rodziną czy znajomymi. Świetnie zdobią balkon donice z roślinkami.

Pomysłowe inspiracje

Możemy umieścić na poręczach tradycyjne skrzynie wypełnione kwiatami lub, przy większym balkonie, pomyśleć o jednej lub dwóch glinianych donicach stojących na podłodze po rogach, w których posadzimy tuje. Ta zimozielona roślina wytrzyma zarówno mocne słońce, jak i zimowe mrozy. Nie wymaga większej pielęgnacji, a atrakcyjnie zdobi i sprawia, że możemy się poczuć na balkonie jak na wiosennym spacerze.

Jeśli od strony mieszkania wystaje nam kawałek parapetu, to też warto go zagospodarować ustawiając metalowe, malowane barwnie doniczki, w których posadzimy zioła, takie jak: bazylia, mięta czy kolendra. Zyska nie tylko balkon, ale i nasza kuchnia, gdyż zioła zawsze przydadzą się jako świeży dodatek do posiłków. Lampa stylizowana na naftową dopełni klimatem nowy wystrój balkonu. Prawda, że jest inaczej?

renowacja balkonu balkon w mieszkaniu

Skomentuj! Bądź pierwszy!