Jak urządzić funkcjonalny przedpokój? Porady

Cztery kąty, a korytarz piąty. Przedpokój jest najczęściej pomieszczeniem małym, a powinien spełniać kilka, dosyć istotnych funkcji. Przede wszystkim jest wizytówką mieszkania, domu. Często w ten sposób w ogóle się o korytarzu tak nie myśli. Ale jest to miejsce, które ogląda gość, gdy po raz pierwszy przekroczy próg naszego mieszkania.

Przedpokój to pierwsze wrażenie

Zapowiedź tego, co go dalej czeka. Powinien być estetyczny, a do tego jeszcze wygodny, dobrze urządzony. W przedpokoju powinno być wygospodarowane miejsce na wieszak, wierzchnie okrycia, które można spokojnie powiesić, szczególnie wtedy, gdy na dworze jest wilgotno lub pada deszcz.

Konieczna jest szafa ubraniowa, gdzie można schować okrycia, by nie czyniły wrażenia chaosu wtedy, gdy nie są używane. No i przydałaby się szafka na buty. Zawsze ich stoi na podłodze kilka par. Przechodząc z pokoju do pokoju często się o nie potykamy. A po co, warto je schować.

W większym pomieszczeniu można puścić wodze fantazji i ustawić na przykład ciekawy fotel lub zydel ułatwiające założenie butów, ustawić mini stoliczek na położenie rękawiczek lub postawienie torebki, czy stojak na parasole. A wszystko powinno być w jednolitym charakterze mebli nowoczesnych, typowych lub stylizowanych w określonym stylu. Dobrze, gdyby nawiązywały do tego, jak urządzony jest salon i pozostałe pokoje.

Harmonia z mieszkaniem

Przedpokój powinien harmonizować z całością mieszkania. Nie tylko jeśli chodzi o kolorystykę, ale też rodzaj i gatunek mebli. Charakter przedpokoju powinna uzupełniać dekoracja ścian. Tapeta, obrazy, szafka na klucze… Czy coś jest typowe dla naszego mieszkania. Może staroświecki zegar, który dotychczas hałasował w sypialni lub staroświecka mapa.

Najlepszym sposobem by zachować przestronność przedpokoju, jest pilnowanie porządku, czyli chowanie bałaganu. W tym pomaga szafka na buty czy szafa na ubrania, konieczne nawet wtedy, a może tym bardziej, na niewielkiej powierzchni korytarza.

aranżacja przedpokoju wystrój przedpokoju

Skomentuj! Bądź pierwszy!