Jak wyciszyć swoje mieszkanie?

Jest! Mam! Zdobyte, moje własne, często okupione kredytem do emerytury. Gdy już opadną emocje i siedzimy w zaciszu nowego mieszkania relaksując się z kubkiem gorącej herbaty i pogrążając w rozmyślaniach, nagle zdajemy sobie sprawę, jak wielu mamy sąsiadów, co oni robią, jak żyją.

I zauważamy, że nasz blok położony jest niezbyt daleko od jakże ruchliwej drogi. Ale mieszkania nie zmienimy tak szybko, jak konieczne jest rozwiązanie problemu dochodzących zewsząd sąsiedzkich odgłosów.

Dlaczego warto?

Cisza i spokój są niezbędne człowiekowi do życia i prawidłowego funkcjonowania. Ludzki mózg do pełnej regeneracji potrzebuje relaksu, snu i wyciszenia. Przewlekłe migreny, problemy ze słuchem, rozdrażnienie i kłopoty ze snem to tylko niektóre efekty przebywania w nieustannym hałasie. Jak to zrobić, by w naszym azylu, ukochanym mieszkaniu i miejscu odpoczynku móc przywrócić równowagę sobie i domownikom.

Praktyczne pomysły

Za najbardziej irytujący hałas w mieszkaniu uznaje się tupot nóg dochodzący z góry, szczególnie dobrze słyszalny, jeśli sąsiad ma akurat panele laminowane. Głuche odgłosy kroków, bieganina dziecięca, dźwięki głośno grającego telewizora najbardziej dokuczają w pokojach służących do wypoczynku, w których spędza się wolny czas. W sypialni wbrew pozorom, nie jest to tak bardzo istotne, gdyż po kilkuminutowej irytacji przed zaśnięciem, przestajemy odbierać bodźce zewnętrzne i sąsiedzki hałas nam już nie dokucza.

Niemniej z odgłosami można sobie poradzić wytłumiające i wyciszające własne mieszkanie. . Tym, którzy nie mogą pozwolić sobie na zmianę mieszkania, polecamy wykonanie podwieszanego sufitu, lub wyłożenie obecnego kasetonami styropianowymi.

Nowe meble

Poza tym innym, skutecznym sposobem jest zainwestowanie w nowe meble. Choć brzmi to może niewiarygodnie, tapicerowane kanapy, fotele, zasłony z grubych tkanin doskonale tłumią dźwięki. Natomiast jeśli sąsiedzi z dołu skarżą się na nasze głośne zachowanie, tupanie i bieganie dzieci, warto podłogę wyłożyć dywanem lub wykładziną.

Jeśli chcemy skutecznie wyciszyć hałasy, można to zrobić na przykład poprzez zastosowanie odpowiedniego materiału izolacyjnego, położonego bezpośrednio pod podłogą. Niemniej wiąże się to z jej wymianą, a przynajmniej zdjęciem i ponownym położeniem. Jest to utrudnienie życia codziennego i wiąże się ze sporymi kosztami.

pomysły na mieszkanie wyciszenie mieszkania

Skomentuj! Bądź pierwszy!