Jaki stół do salonu wybrać?

A jaki salon? W każdym domu miejsce do jedzenia, stół, to punkt, gdzie domownicy najchętniej się gromadzą. Bywa w kuchni, bywa w dużym pokoju lub na łączniku między tymi dwoma pomieszczeniami.

Jak dobrać odpowiedni stół do salonu?

Jego wielkość powinna być dostosowana do najpierw do liczby użytkowników, a dopiero potem do miejsca, jakie może zajmować. To znaczy, że stoły składane są dobrym i praktycznym rozwiązaniem w przypadku za małych mieszkań. Bardzo funkcjonalnym meblem są również ławy, szczególnie te rozkładane lub podnoszone. Ława czy stół może sprytnie ukrywać szufladę lub dwie, który to schowek jest znakomitym miejscem na schowanie serwet czy obrusów. Nie trzeba niczego szukać, nakrycie stołu zawsze jest pod ręką. Stolik z szufladą powinien być w charakterze całego mieszkania, utrzymywać kolorystykę wszystkich mebli.

Zarówno meble nowoczesne, proste, jak i stylizowane na antyczne czy wiejskie powinny ze sobą harmonizować w całym mieszkaniu. Dobrze jest przemyśleć sobie, co nam najbardziej odpowiada, by korzystać na co dzień i stopniowo skompletować meble, o ile nie możemy sobie pozwolić na jednorazowy zakup. Jeśli mamy już meble i okazuje się, że są z różnych epok lub z innych względów nie pasują do siebie, można spróbować minimalnymi zabiegami spowodować by zapanowała harmonia. Stół wyposażony w szuflady można wykończyć gałkami i uchwytami identycznymi jak ma regał lub komoda. Płytę wierzchnią stolika warto wyprofilować na rogach, by uniemożliwić obijanie się o kanty. To w małych mieszkania jest ważne, choć może brzmi nieco zabawnie.

Co jeszcze warto wiedzieć?

By ujednolicić wystrój mieszkania wystarczy czasem zmienić drzwiczki regału lub położyć nowy blat na stół. Wykończenie powierzchni z forniru drewnianego daje efektowny i elegancki wystrój. Czasem zmiana koloru mebli drewnianych może pomóc. Ścieramy wierzchnią warstwę papierem ściernym, po czym bejcujemy na dowolny kolor. Czasem dodanie do stołu metalowych okuć, podobnych jak przy regale stworzy niepowtarzalny klimat. Wszystko jest kwestią inwencji i pomysłowości domowników.

Niewielkim nakładem finansowym można uatrakcyjnić wygląd mieszkania. Należy tylko pamiętać o jednym, ze centralne miejsce w domu wyznacza trendy i styl, nadaje charakter i atmosferę. Okrągły stół z szydełkową serwetą o grubych ciężkich nogach z wazonem pełnym kwiatów zapowiada zupełnie inny dom, niż lekkość szklanego blatu na metalowych nogach, nawet jeśli ten stół też będzie okrągły, a kwiaty z wazonem takie same.

jakie meble dobór mebli jaki stół

Skomentuj! Bądź pierwszy!