Najlepsze pomysły na biel we wnętrzach

Japończycy mają ponad tysiąc odcieni bieli. My, Europejczycy, nie jesteśmy aż tak bardzo wrażliwi, niemniej podobnie kochamy biel. Jest to kolor, który znakomicie łączy się z innymi, stwarza w domu wrażenie czystości, przestrzeni.

Kiedy biel najlepiej się sprawdzi?

Biel świetna jest do małych mieszkań i to nie tylko jako kolor ścian, ale również mebli czy wszelkiego rodzaju dodatków. Powiększa optycznie wielkość mieszkania. Trzeba tylko się zdecydować, czy bardziej wolimy białe meble czy białe dodatki. Białe meble wymagają kolorowych akcentów w rodzaju, narzut, poduszek, dywaników, wazonów, barwnych firan i zasłon. Ważne jest to też, że po jakimś czasie, gdy biel nam się opatrzy, można ją zmienić na dowolny kolor. Meble po prostu malujemy nowym odcieniem.

Zabieg w drugą stronę jest nieco trudniejszy, gdyż każdy ciemny kolor należy najpierw zetrzeć papierem ściernym, gdyż przebije malowany jaśniejszą barwą. Jeśli zdecydujemy się na białe dodatki, to warto pamiętać, że dobrze się komponują z intensywnymi kolorami mebli lub charakterystycznymi barwami naturalnego drewna. Uzyskujemy wówczas klimaty dalekiej Prowansji, czy stylu rustykalnego. Dobrze jest włączyć w naturalny zestaw lniane poduszki czy zasłony. Będzie spokojnie, ale stylowo. Wstawione do białego porcelanowego, dzbanka suche trawy lub chabry świetnie będą korespondowały z charakterem całego wnętrza.

Biel pasuje do wielu stylów

Dodatki pasujące do stylu prowansalskiego to urokliwe lampy, błyszczące lustra, zdobione ramy. W rustykalnej kompozycji sprawdzą się m.in. terakotowe imbryki oraz wiklinowe lampiony. Romantyczną sypialnię upiększą klimatyczne toaletki, szklane latarenki oraz rzeźbione wezgłowia łóżka.

Niepowtarzalną atmosferę pomogą stworzyć odpowiednie dodatki, jak zawsze są bezcenne, gdyż niewielkim nakładem sił i środków, otrzymujemy zupełnie nowe, stylowe, wnętrze. Jeśli mogę jeszcze coś podpowiedzieć, nie wszystko należy kupować. Warto przyjrzeć się dotychczasowym donicom, czy ramkom i spróbować nadać im nowy kolor. Zmienią całkowicie mieszkanie, a my będziemy mieli satysfakcję z samodzielnej aranżacji wnętrza.

kolory we wnętrzach biel we wnętrzach białe dodatki

Skomentuj! Bądź pierwszy!