Nastrojowa sypialnia – jak ją urządzić?

W sypialni potrzebna jest harmonia, która pozwala na właściwy wypoczynek. Najważniejszym meblem jest łóżko i to ono decyduje o charakterze tego pomieszczenia. Wszystkie inne elementy będą jedynie dodatkiem. Łóżko uzupełnione materacem (ależ obecnie jest ogromny wybór!) zadecyduje o tym, czy nasza sypialnia będzie miejscem romantycznym, praktycznym, zimnym czy eleganckim. Ważną rolę odgrywa oświetlenie i dodatki.

Odpowiednia kolorystyka

Zdecydowane kolory nadają sypialni ekspresję. Kontrasty kolorystyczne dynamizują pomieszczenie. Można zastosować intensywną czerwień, fiolet, zieleń, a nawet czarny. Pamiętajmy jednak, że intensywne kolory szybko się opatrzą i działają po jakimś okresie nużąco. Ciemne kolory nieco mogą przygnębiać. Takie zestawy kolorów dotyczą nie tylko łóżka i pościeli, ale także pozostałego wyposażenia oraz ścian w sypialni. Możemy też zaaranżować sypialnię tradycyjne, w odcieniach pastelowych, z delikatnymi jasnymi firankami i zasłonami.

Design czy funkcjonalność?

Niegdyś sypialnie cechował przepych i bogate zdobienia. Obecnie na pierwsze miejsce wybija się funkcjonalność. Nowoczesne meble do sypialni mogą być w dowolnych kształtach i wykonane z różnych, jak: drewno, metal. Podstawowym elementem łóżka, tapczanu jest zagłówek, który może być tapicerowany, drewniany, szklany, a nawet metalowy. Najnowsze modele łóżek, oprócz regulowanych stelaży pod materac, wyposażone są w dodatkowe zagłówki, półki, szafki, podparcia. Wrażenie przytulności nadają sypialni poduchy, narzuty wykonane z miękkich, delikatnych i naturalnych materiałów.

No i co jeszcze jest niezmiernie ważne w sypialni?

Oczywiście oświetlenie. Najważniejszą rolę odgrywa światło, które nadaje wnętrzu intymności i buduje nastrój. Powinno być delikatne, o ciepłym zabarwieniu. Najlepiej gdy pada z różnych miejsc. Lampka nocna na szafce przy łóżku, lampa stojąca lub podświetlenie szafy, to oprócz górnego światła, dobre pomysły na delikatny nastrój. I jeszcze jedno: nie stawiajmy w sypialni telewizora. Oglądanie programu na leżąco przenieśmy do salonu, a do sypialni udajmy się po sen.

funkcjonalna sypialnia funkcjonalne wnętrza kolory w sypialni jaki kolor w sypialni

Skomentuj! Bądź pierwszy!