Pomysły na dekoracje, które robią różnicę!

Mieszkanie bez bibelotów i drobnych sprzętów ustawionych to tu, to tam, nie ma swojego niepowtarzalnego charakteru. Te drobiazgi przywiezione z różnych miejsc świata, zabierane podczas przeprowadzek z mieszkania do mieszkania, podarowane przez najbliższe osoby, lub kupione z potrzeby serca, nadają mieszkaniu niepowtarzalny charakter, tworzą jego klimat. Wchodzimy i od razu wiemy, kto tutaj mieszka.

Planowanie dekoracji

Dekoracje można też dobierać w sposób świadomy, by tworzyć przemyślaną i zaplanowaną stylizację mieszkania. Dobieramy wówczas szczegóły, budując konkretny charakter pomieszczenia i klimat domu. Jeśli decydujemy się na przytulność i naturalność, to warto ją podkreślić jasnymi detalami, utrzymanymi w piaskowych kolorach. Kupujemy kolorowe wazony, ciepłe narzuty z naturalnych materiałów, poduchy i dywaniki. Nowoczesność i prostota będzie charakteryzowała pomieszczenia, gdzie sporo będzie detali ze szkła i metalu. Ustawiamy więc na parapetach metalowe doniczki, kupujemy szklany stolik kawowy i czy inne tego typu drobiazgi.

Kolorystyka

Warto pamiętać o utrzymaniu ogólnej kolorystyki mieszkania. Szarość i biel podtrzymują klimat czystości i awangardy. Pomieszczenia w stylu wiejskim będą charakteryzowały się drewnianą podłogą, meblami stylizowanymi na podniszczone, szerokimi ławami. Wszelkie dodatki powinny być z naturalnych materiałów. Mnóstwo ceramiki, glinianych naczyń, szydełkowych firan i obrusów.

O czym jeszcze pamiętać?

Decydując się na charakter pomieszczenia pamiętajmy, że będziemy przebywać w otoczeniu przedmiotów wiele godzin, być może lat i to one będą miały sprawić, że poczujemy się w domu dobrze i wygodnie. Ważnym czynnikiem tworzenia klimatu w domu, a także istotnym elementem dekoracyjnym jest oświetlenie.

Ciepłe światło żarówek może płynąć z kinkietów, lamp stojących lub oświetlenia punktowego. Kształt i sposób oświetlenia jest ogromne znaczenie dla stylu domu. Wiele możliwości i pomysłów podsuwają nam modowe trendy i tendencje. Trendy przychodzą i odchodzą, a klasyka jest ponadczasowa, podobnie jak nasz temperament i upodobania.

Skomentuj! Bądź pierwszy!