Urządzamy małe mieszkanie. Inspiracje i porady

Ze względu na cenę małe mieszkania cieszą się dużą popularnością. W sytuacji pewnego zastoju na rynku nieruchomości kawalerki, studia wciąż sprzedają się bardzo dobrze, a cena za metr w dużych miastach jest naprawdę oszałamiająca. Niemniej, jeśli już zdecydujemy się na zakup małego mieszkania, czasem w cenie średniego lub całkiem sporego, to koszty jego utrzymania są zdecydowanie niższe niż tych dużych. Dlatego wciąż jeszcze, małe mieszkania wygrywają z dużymi.

Od czego zacząć?

Skoro już kupiliśmy małe, należy je tak zagospodarować jakbyśmy mieszkali na stu metrach. Należy na całej powierzchni mieszkania wyraźnie wydzielić różne sfery życiowe. Sprzymierzeńcem małej powierzchni są jasne kolory. Należy o tym pamiętać, robiąc podłogę, montując nowe drzwi czy okna. Biel czy beż sprawdzają się w tej sytuacji doskonale. Podobnie z meblami, lepiej żeby były jasne i proste.

Uzyskamy dzięki temu wrażenie czystości i przestronności. Optyczne dodanie metrów kwadratowych osiągnięte dzięki jasnej kolorystyce, prostym meblom, podkreślimy oświetleniem w strategicznych punktach. Takie jest ciekawsze i lepsze niż wiszący w centralnym punkcie mieszkania żyrandol. Przyjacielem małego mieszkania jest również lustro. Olbrzymia tafla szklana w grubej drewnianej ramie naprzeciwko aneksu kuchennego stwarza wrażenie dodatkowego wnętrza.

Urządzenie kawalerki

Kawalerka wymusza wielofunkcyjność sprzętów. Dlatego wszelkiego rodzaju rozkładane kanapy, stoły są bezcenne. Przenosimy też na ścianę wszystko, co tylko się da.

Wieszamy półki, szafki i zabudowujemy wszelkie wgłębienia pawlaczami. Ich drzwiczki mogą być stylowe, bądź nowoczesne, jak chcemy, choć być może rozwiązania architektoniczne pochodzą czasem rodem z głębokiego PRL-u.

Z trzydziestu metrów nie zbudujemy przestrzennego mieszkania. Nie wyczarujemy nastroju drewnianego domku na wsi. Ale za to wykreujemy powierzchnię, którą wygodnie będzie użytkować. No i będziemy spokojnie wypoczywać w centrum miejskiego pośpiechu w swoich własnych czterech kątach.

małe mieszkanie kawalerka małe wnętrza

Skomentuj! Bądź pierwszy!